Η Αγγελική και ο Μαρίνος, είναι οι δημιουργοί της ιδέας του κάμπινγκ Μυκήνες, μετά από πολλές προσωπικές προσπάθειες δημιούργησαν έναν ταπεινό παράδεισο με δέντρα, φυτά, λουλούδια και σκίαση στην καρδιά του οικισμού των Μυκηνών και στο δρόμο από το Άργος προς την αρχαία περιοχή των Μυκηνών. Ανακάλυψαν στις αρχές της δεκαετίας του 1970 ότι επισκέπτες από όλο τον κόσμο ήθελαν να δουν το αρχαίο παλάτι των Χρυσών Μυκηνών, την Πύλη των Λιονταριών, τους Τάφους του Αγαμέμνονα και της Κλυταιμνήστρας.
Το όραμά τους ήταν να φιλοξενήσουν και να προσφέρουν εκπληκτικές στιγμές χαλάρωσης στη φύση, καθώς και να επιτρέψουν στους επισκέπτες τους να απολαύσουν τη διαμονή τους σε μια φιλόξενη ατμόσφαιρα ηρεμίας και ησυχίας. Το 1974, το κάμπινγκ Μυκήνες άνοιξε τις πόρτες του και υποδέχτηκε τους πρώτους επισκέπτες. Από τότε, ταξιδιώτες από περισσότερες από 80 διαφορετικές χώρες έχουν έρθει και έχουν αφήσει τα σχόλιά τους στο θρυλικό βιβλίο επισκεπτών του κάμπινγκ, το οποίο εξακολουθεί να υπάρχει ακόμη και σήμερα.
Μόνο οι επισκέπτες που έχουν κάνει κράτηση μπορούν να αφήσουν κριτική.
Simon Röblreiter (bikingviking.at)
2 μήνες πρινΠλήρωσα 12€ για μια νύχτα με τη μοτοσικλέτα και τη σκηνή μου. Δεν είναι ακριβό, αλλά δεδομένης της μάλλον κακοσυντηρημένης κατάστασης της...
martinethson zabel
Πριν 2 χρόνιαΜια μικρή οικογενειακή επιχείρηση. Πολύ καθαρή. Πολύ ήσυχα. Εξαιρετικά φιλικό. Εξαιρετικά εξυπηρετικός. Καταπληκτικές τιμές. Περιορισμένο αλλά πολύ υγιεινό και...
Massimo Tonetti
Πριν 11 μήνεςΈνα πολύ ευχάριστο οικογενειακό κάμπινγκ, με λίγες θέσεις. Μας καλωσόρισαν θερμά με ένα πιάτο φρούτα και το...
Ελεάννα Αντωνοπούλου
Πριν 2 χρόνιαΠεράσαμε υπέροχα! Ο οικοδεσπότης ήταν εξαιρετικά ευγενικός και εξυπηρετικός για να κάνει τη διαμονή μας όσο το δυνατόν πιο ευχάριστη....
Milosz Witkowski
Πριν 2 χρόνιαΟικογενειακό κάμπινγκ πράγματι, μικρό με τόσο μεγάλη φιλοξενία που ένιωσα σχεδόν σαν μέλος της ελληνικής οικογένειας....